SPECJALISTKI Magdalena Kuduk

 

ul. E. Orzeszkowej 28/8

59-300 Lubin

 

Telefon: + 48 506 113 413

E - mail: biuro@specjalistki.com.pl

 

NIP 6921964977

REGON: 388538747

Kursy i szkolenia dla operatorów:

 

O NAS

KURSY OPERATORÓW

 

BHP

PRACUJ Z GŁOWĄ

 

BLOG

 KONTAKT

.

Ciągle rosnące zainteresowanie pozyskiwaniem uprawnień na podesty ruchome wynika z udogodnień oraz ułatwień jakie płyną z ich eksploatacji. Wyróżniamy podesty wiszące, stacjonarne, masztowe oraz ruchome przejezdne: wolnobieżne i przewoźne samojezdne. Każdy uczestnik szkolenia może z powodzeniem uzyskać zaświadczenie kwalifikacyjne nie tylko na ich obsługę, ale również konserwację.

 

Rodzaje podnośników i podestów 

 

Ze względu na określony napęd oraz możliwość zastosowania podnośników zostały one podzielone na różne rodzaje np. nożycowe, teleskopowe, masztowe czy przegubowe. Wszystkie maszyny wykorzystywane są do swoich prac przez firmy, które zajmują się pracami na wysokościach. Ich obsługą zajmują się wyłącznie osoby posiadające odpowiednie umiejętności potwierdzone uprawnieniami UDT, TDT, WDT.  W zależności od potrzeb, kurs operatora dzieli się na dwie kategorie:

Podesty ruchome – dawna nazwa kategorii 1P

 • podesty ruchome przewoźne – potocznie zwane pająki podczepiane pod samochód
 • podesty przejezdne wolnobieżne  - podnośnik nożycowy, koszowy
 • podesty ruchome samojezdne, czyli montowane na pojeździe  - podnośniki koszowe

Podesty ruchome – dawna nazwa kategorii 2P

 • podesty ruchome masztowo-przegubowe
 • podesty ruchome wiszące
 • podesty ruchome stacjonarne

Napędy, jakie zastosowane są w wyżej wymienionych rodzajach podestów to zazwyczaj silnik spalinowy lub elektryczny - akumulatorowy bądź sieciowy.

 

Co obejmuje szkolenie?

 

Szkolenie składa się z części teoria i praktyka, gdzie kursant przygotowuje się pod okiem doświadczonych instruktorów do przyszłej pracy w zawodzie operatora:

 • zajęcia praktyczne – codzienne zadania operatora, praktyczna obsługa podnośników
 • zajęcia teoretyczne - z zakresu bezpiecznej obsługi maszyn, zapoznanie się z obecnymi przepisami BHP, a także wymaganiami UDT, budowa podestów

Po każdym szkoleniu realizujemy z kursantami próbny test egzaminacyjny z zakresu zdobytej wiedzy oraz omawiamy pytania egzaminacyjne.

 

Charakterystyka kursu.

 

Pomimo tego, że obsługa podestów ruchomych nie jest aż tak trudna, to odpowiedzialność, jaka spoczywa na operatorze, jest ogromna. Obsługa urządzeń wymaga bowiem odpowiednich umiejętności oraz wiedzy, a także predyspozycji i uprawnień. Wymagania, jakie musi spełnić kursant, który chce uzyskać certyfikat na operatora podestów oraz podnośników to:

 • ukończone 18 lat,
 • wykształcenie przynajmniej podstawowe,
 • brak jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych - szczególnie do pracy na wysokościach.

Celem kursu jest zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych przy obsłudze podestów oraz podnośników ruchomych. Zadaniem firmy szkoleniowej Specjalistki jest praktyczne oraz teoretyczne przygotowanie uczestników do uzyskania wymaganych kwalifikacji.

 

Egzamin przed komisją Urzędu dozoru Technicznego

 

Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik  zgłoszony jest do UDT na egzamin kwalifikacyjny zarówno praktyczny, jak i teoretyczny. Pozytywny wynik egzaminu nadaje kursantowi imienne uprawnienia, których ważność wynosi 5 lat, o wyniku egzaminu informuje kursanta komisja UDT bezpośrednio po egzaminie.

Egzamin może odbywać się zarówno w naszym ośrodku szkoleniowym Specjalistki jak i w zakładzie pracy u Klienta.

Dlaczego warto zrobić szkolenie? Ogromnym plusem tego kursu jest fakt, że prowadzą je uprawnieni instruktorzy z wieloletnim stażem praktycznym, ważne jest dbałość o aspekty bezpiecznej eksploatacji maszyn jak i komfort nauki naszych kursantów.

Firma Specjalistki prowadzi kursy operatorów w całej Polsce w formie stacjonarnej jak i online.

Zapraszamy do współpracy.

 

Kursy operatorów podestów ruchomych

Szkolenie na podnośniki i podesty ruchome - czy warto?

27 lipca 2021
Kursy energetyczne SEP
 + 48 605 827 668

+48 506 113 413

Specjalistki kursy wózek widłowy, podnośnik koszowy, podnosnik samochodowy, ładowarka teleskopowa., konserwator maszyn UTB, suwnica. Szkolenia zakończone egzaminem przed komisja UDT.